“Ben Artık Mülteci Değilim, Sizden Biriyim” Projesi Başlıyor

Çankırı’da gerçekleşen sosyal sorumluluk projelerinin önde gelen isimlerinden olan derneğimiz Çankırı Gençlik ve Kültür Derneği, yeni bir projeye daha imza atıyor.

Suriye’de 2011’in Mart ayında başlayan rejim karşıtı gösterilerin, devlet tarafından acımasızca bastırılmasıyla başlayan iç savaşın sonucunda bir çok ülkeyle birlikte Türkiye’ye de göç etmek zorunda kalan Suriyeli vatandaşların buradaki eğitimlerinin geliştirilmesini konu edinen proje, Sivil Toplum Vakfı’nın maddi desteği, Çankırı halkının manevi desteğiyle hayata geçiyor.

Çankırı’da yaşamakta olan 70 Suriyeli vatandaşın Türkçe eğitimi almasıyla başlayacak olan proje, mülteci çocuklarla gerçekleşecek sosyal aktivitelerle devam edecek. Projemiz kapsamında Çankırı’da ikamet etmekte olan Suriyeli ailelere, maddi ve ayni desteklerin yapılmasının yanı sıra psikolojik destek imkanları da sağlanarak yaşam standartlarının iyileştirilmesine katkıda bulunulacak.

Öte yandan, proje kapsamında gerçekleşecek olan faaliyetler vesilesiyle Çankırılı vatandaşlarla bir araya gelecek olan mülteci vatandaşların kaynaşarak, kültürel paylaşımın sağlanması hedeflenmektedir.